Skip to Content

Gdzie Zatrzymać Się w Amsterdamie: Najlepsze Dzielnice

Gdzie Zatrzymać Się w Amsterdamie: Najlepsze Dzielnice

Chociaż znaleźć hostel, mieszkanie, elegancki hotel, czy lokalny pensjonat w Amsterdamie nie jest trudno, wybierając miejsce na pobyt w Amsterdamie można sobie zrujnować wyjazd lub uczynić go niezapomnianym. Mimo swoich rozmiarów, Amsterdam to bardzo zróżnicowane miasto. Każda dzielnica jest inna.

Mieszkałam w Amsterdamie, więc nie stworzyłam tego poradnika po jednej krótkiej wizycie. Oto moje rady dotyczące najlepszych miejsc, gdzie zatrzymać się w Amsterdamie.

Najlepsze Hotele w Amsterdamie

(Aktualizacja na 2021)

Mapa Dzielnic Amsterdamu

Amsterdam jest stosunkowo niewielki. Na powierzchni 219,3 kilometrów kwadratowych/84 mil kwadratowych mieszka 850 000 osób. Dlatego gorąco polecam zwiedzanie innych części Holandii, jako że ten kraj przepełniony jest urokliwymi miastami i wsiami.

Amsterdam można podzielić na obszar pierścienia i obszary poza nim, znajdujący się w zasadzie po zewnętrznej stronie autostrady A10. Tereny w obrębie pierścienia dzielą się na mniejsze strefy. Większość stron internetowych rezerwacji hotelowych klasyfikuje centrum Amsterdamu jako obszar wewnątrz pierścienia.

Amsterdam składa się z 8 dzielnic lub gmin (stadsdelen). W ich skład wchodzą osiedla. Na pierwszy rzut oka ta struktura i podziały mogą wydawać się mylące, ale są bardzo pomocne podczas poruszania się po mieście.


Najlepsze hotele w Amsterdamie:

Najlepsze luksusowe hotele w Amsterdamie
Hotel de L’EuropeOkura Hotel

Najlepsze hotele butikowe w Amsterdamie
Hotel TwentySeven Canal House

Najlepsze tanie noclegi w Amsterdamie
Stay okay Vondelpark Flying Pig Hostel


Transport Publiczny w Amsterdamie

Transport w Amsterdamie (GVB) działa sprawnie, ale nie perfekcyjnie. Niektóre tramwaje słyną z tego, że zawsze się spóźniają, a nocne autobusy przyjeżdżają bardzo nieregularnie. Nie powinno to dziwić skoro 60% amsterdamczyków porusza się wszędzie na rowerze.

Jeśli przylatujecie na lotnisko Amsterdam Schiphol, po prostu wsiądźcie do pociąg do stacji, która znajduje się najbliżej Waszego zakwaterowania. Może to być Amsterdam Centraal, Sloterdijk, Zuid. Podróż trwa zaledwie 10-15 minut, a pociągi kursują co 10-15 minut. Taksówki z lotniska są bardzo drogie, więc powiedziałbym: lepiej oszczędzić pieniądze.

Zakup Biletu na Pociągi, Tramwaje, Autobusy w Amsterdamie

Aby wsiąść do pociąg możecie kupić jeden bilet. Aby kupić bilet w biletomacie, musicie albo mieć przy sobie monety albo holenderską kartę debetową/kredytowa, w przeciwnym razie pozostaje Wam tylko okienko w kasie. Z biletem na pociąg nie wejdziecie do żadnego tramwaju ani autobusu. W tych rodzajach komunikacji miejskiej bilety możecie kupić w środku. Będzie to Was kosztować €2,90, ponieważ jedyne dostępne bilety to 1-godzinne na nieograniczoną liczbę przejazdów.

Lepiej Wam wyjdzie bilet 24-godzinny za €7,50 lub OV chipkaart. Możecie je kupić online lub w kasach na wybranych stacjach.

OV chipkaart możecie używać w pociągach, autobusach i tramwajach. Musicie pamiętać, żeby zawsze mieć na karcie minimum 20 euro na przejazd pociągiem oraz 5 euro na tramwaje i autobusy. W przeciwnym razie nie zostaniecie wpuszczeni do pojazdu. Niewykorzystane pieniądze na karcie pod koniec pobytu możecie wypłacić w kasie na lotnisku Schiphol.

READ NEXT
20 Unique Hidden Gems in Mexico

Opcjonalnie, jeśli planujecie odwiedzić wiele muzeów, rozważcie zakup karty iAmsterdam. Pozwala na wejście za darmo do wielu muzeów i jednocześnie jest biletem komunikacji miejskiej.

Istnieje również Amsterdam Holland Pass, który obejmuje bezpłatny transport publiczny w Amsterdamie, dostęp do głównych atrakcji w stolicy i innych większych miastach.

Ważne: zawsze kasujcie bilet przy wejściu i wyjściu. Zasada ta dotyczy zarówno OV Chipkaarts i biletów papierowych. Jeśli zapomnicie skasować swój bilet papierowy automatycznie stanie się nieważne, a jeśli używacie chipkaarty 20 euro zostanie pobrane za nieskasowany przejazd pociągiem i 5 za przejazd tramwajem.


Gdzie Się Zatrzymać w Amsterdamie

Aby bezpośrednio przejść do wybranych dzielnic, kliknij na linki poniżej.

1. Stare Centrum

 • Jordaan
 • Dam
 • De Wallen
 • Nieuwmarkt & IJ Waterfront
 • Leidseplein
 • Rembrandtplein
 • Pas Canal/Grachtengordel
 • Stara dzielnica żydowska i Plantage

2. Noord

3. West

 • Bos EN Lomer
 • Oud-West
 • Westerpark
 • De Baarsjes

4. Zuid

 • Dzielnica muzeów
 • Oud-Zuid
 • De Pijp
 • Zuidas

5. Oost

6. Inne Obszary

 • Zuidoost
 • Amstelveen
 • Diemen
 • Bijlmar

7. Miejsca, Których Lepiej Unikać w Amsterdamie

8. Kiedy Jechać Do Amsterdamu


Najlepsze Dzielnice do…

 • Najlepsze dzielnice do zwiedzania Amsterdamu: wszędzie w obrębie starego centrum miasta
 • Najlepsze dzielnice na pierwszy pobyt w Amsterdamie: Jordaan
 • Najlepsze dzielnice na przesiadkę w Amsterdamie: w pobliżu stacji Zuid, Centraal lub Sloterdijk, dzięki czemu możecie cieszyć się pobytem bez bagażu
 • Najlepsze dzielnice w Amsterdamie dla dojrzałych podróżników: Oud-Zuid
 • Najlepsze dzielnice w Amsterdamie dla rodzin: nie w pobliżu de Wallen! Oost to bardzo przyjazny rejon dla dzieci. Alternatywa: de Baarsjes
 • Najlepsze sąsiedztwo w Amsterdamie z klubami nocnymi: w pobliżu Leidseplein & Rembrandtplein
 • Najbardziej romantyczne dzielnice w Amsterdamie: Canal Belt & Oud-Zuid
 • Najlepsze lokalna dzielnice w Amsterdamie: De Pijp
 • Najlepsze dzielnice w Amsterdamie dla podróżujących o niskiem budżecie: Noord & Bos de Lomer
 • Najlepsze miejsce aby zatrzymać się w Keukenhof:

Keukenhof nie mieści się w Amsterdamie, w rzeczywistości jest dość daleko od Amsterdamu. Jeśli chcecie podziwiać tulipany to warto zatrzymać się w Lejdzie lub Haarlemie. Sprawdźcie najlepsze sposoby, aby zobaczyć pola tulipanów! (artykuł narazie tylko po ang)


Sprawdź Też (poniższe artykuły tylko po angielsku):

Przydatne Wskazówki Dotyczące Zwiedzania Amsterdamu, Aby Uniknąć Katastrofy

Co Robić w Amsterdamie

Najlepsze Jednodniowe Wycieczki z AmsterdamuStare Centrum

Stare centrum, jak sama nazwa wskazuje, jest najstarszą częścią Amsterdamu. Większość turystów właśnie tu się zatrzymuje i nigdy nie wychodzi poza ten obszarem. Możecie tu znaleźć wiele restauracji, sklepów lub wybrać się na rejs kanałem. Centrum podzielone jest na mniejsze dzielnice, każda charakteryzująca się czymś innym i posiadająca własną historię.

<id=”02″ style=”text-align: center;”>Jordaan</id=”02″>

Jordaan jest swoistą wioską w mieście. W przeszłości dzielnica ludzi pracujących fizycznie i emigrantów, obecnie odnowiona, jest popularnym i modnym spotem dla młodych profesjonalistów i turystów. W okolicy znajduje się wiele restauracji, małych sklepów i wspaniałych mostów.

Dam
READ NEXT
Help Me Improve Anna Everywhere: Fill this Survey & Win $50 Amazon Giftcard

Zapora została zbudowana około 1270 roku, aby zapobiec powodziom. Teraz jest to centralny plac między Rokin i Damrak. Znajdują się tam: Pomnik Narodowy, Pałac Królewski, Nieuwe Kerk, i Madam Tussaud. Wiosną odbywa się tu festyn z gigantyczną karuzelą a zimą jarmark bożonarodzeniowy.


De Wallen

De Wallen znane jest jako Dzielnica Czerwonych Latarnii. Idąc zobaczycie wokół prostytutki w czerwonych oknach, sexshopy, sklepy erotyczne, i wiele coffeeshopów. Osobiście, nie polecam jako miejsce zakwaterowania, ale jeśli jesteście pierwszy raz w Amsterdamie możecie się tędy przejść.

Nieuwmarkt

Plac Nieuwmarkt znajduje się w odległości krótkiego spaceru od głównego dworca Amsterdam Central Station, w dzielnicy Chinatown, obok Dzielnicy Czerwonych Latarnii.


IJ Waterfront

To dobre miesjsce, jeśli zatrzymujecie się w Amsterdamie tylko przejazdem i chcecie być jak najbliżej dworca centralnego. Znajduje się tu wiele pięknych hoteli, często z dachami oferującymi imponujące widoki.

Leidseplein

Jeśli szukacie epicentrum nocnego życia, nie trzeba szukać dalej niż Leidseplein. W okolicy znajduje się wiele barów i kawiarni, a także najbardziej znany klub nocny w Amsterdamie-Melkweg. To miejsce tylko dla osób lubiących  nocne imprezowanie.


Rembrandtplein
Rembrandtplein to kolejna wspaniała okolica z barami i restauracjami. Tętni życiem lokalnych mieszkańców i emigrantów. Bardziej lokalna niż Leidseplein. Dobrze wspominam Rembrandtplein, ponieważ niegdyś chodziliśmy tam na imprezy z pracy. Gorąco polecam teatr Tuschinski, nadal czynne kino, które zbudowano w 1921. Jest przepiękne!
Pas canalbelt

Canalbelt to malownicza okolica, którą każdy widział na kultowych zdjęciach, jako, że wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Wiele domów zbudowanych jest na półokrągłych kanałach (“grachten”), wzniesionych wokół starego centrum miasta.


Stara Dzielnica Żydowska i Plantage
Plantage był niegdyś najbardziej zielonym obszarem Amsterdamu. Targ Waterlooplein jest jednym z najbardziej lokalnych targowisk w Amsterdamie. Kupicie tu używany rower, świeże warzywa i zjecie kibbeling.

Spui

Spui jest dobrym punktem wyjścia, z którego można dostać się do innych części miasta. Znajduje się blisko wielu sklepów, restauracji i targu kwiatowego. Można stąd z łatwością dojść do wielu barów i klubów.


Polecane Miejsca Na Lunch w Starym Centrum:

 • Kawiarnia Bijbels Museum (Spui)
 • Greenwoods (Canalbelt)
 • Cocotte Creperie (de Wallen)
 • Back to Black (Canalbelt)

Polecane Restauracje w Starym Centrum:

 • Moeders (Jordan) – niesamowity stamppot.
 • Café-Restaurant de Plantage (Plantage) – znajduje się wewnątrz XIX-wiecznej oranżerii.

Przyjazne Rodzinie: godne polecenia, bo znajduje się blisko większości atrakcji. Pamiętajcie jednak, że niektóre miejsca, takie jak de Wallen lub Nieuwmarkt mogą nie być odpowiednie dla rodzin. Noce są głośniejsze niż gdzie indziej, szczególnie w pobliżu Nieuwmarkt.

Osobiste Doświadczenie: Lubię tę okolicę, ale jest powód, dla którego nigdy tam nie mieszkałam. Jeśli chcecie zatrzymać się w pobliżu głównych atrakcji, wybierzcie tę część miasta, ale spotkacie tam więcej turystów niż lokalnych mieszkańcy.

Polecane Zakwaterowanie w Starym Centrum:
Luxury:
Hotel de L’Europe
Pięknie położony nad kanałem, gdzie można zjeść śniadanie. Bardzo stylowy wystrój. Sprawdźcie ceny na:
Booking.coTripadvisor
Mid-Range:
NH Carlton
Hotel ten położony jest w centrum Amsterdamu i oferuje widok na kanał oraz targ kwiatowy. Sprawdźcie ceny na:
Booking.coTripadvisor
Apartment:
Hotel apartamentowy one
Idealna lokalizacja i wschodzące rano słońce sprawia, że po prostu jesteście szczęśliwi. Sprawdźcie ceny na:
Booking.com
Budget:
Latająca Świnia
Najsłynniejszy Hostel w Amsterdamie, znany z imprez i dogodnej lokalizacji dla turystow. Jeśli nie jesteście typem imprezowiczów, wybierzcie inne miejsce. Sprawdźcie ceny na:
Booking.com

Noord

Noord przeszedł metamorfozę i nie jest już nieprzyjaznym miejscem. We wrześniu 2016 do Noord zawitała najnowsza atrakcja-A'DAM Toren z najwyższą huśtawką na krawędzi w Europie. Znajduje się tam również taras widokowy i wspaniałe restauracje. Wiele budynków przemysłowych przekształconych zostało w rustykalne restauracje i atelier.

READ NEXT
Ways to Stay Online When Traveling Abroad

Przyjazne rodzinie: zdecydowanie. Jest to bezpieczna okolica. Zaledwie krótka i komfortowa bezpłatna przejażdżka łodzią dzieli Was od głównego dworca kolejowego.

Osobiste doświadczenia: ostatni raz odwiedzając to miejsce świetnie się bawiłam. Nawet jeśli nie zatrzymacie się tutaj to warto odwiedzić A'DAM Toren chociażby dla samego widoku.


Polecane Miejsca na Lunch w Noord:

 • Pannenkoekenboot
Polecane Zakwaterowanie w Noord:
Luxury:
Faralda Crane
Ten designerski hotel położony jest tuż przy żurawiu i oferuje najlepsze widoki na Amsterdam. Sprawdźcie ceny na:
Booking.com Agoda
Boat:
Botel
Ten wyjątkowy hotel oferuje prosto urządzone pokoje na pokładzie łodzi w centrum Amsterdamu. Sprawdźcie ceny na:
Booking.coTripadvisor
Mid-Range:
Hotel Cafe Modern
Hotel dla tych, którzy kochają designerskie wnętrza. Sprawdźcie ceny i opinie na:
Booking.com
Budget:
ClickNoord
Ten wspaniały hostel dysponuje salonem z biblioteką, stołem do ping ponga oraz wypożyczalnią rowerów. Goście mogą korzystać ze wspólnej kuchni. Sprawdźcie ceny i opinie na:
Booking.com Agoda

West

Jeśli szukacie fotogenicznych kamienic i typowej holenderskiej architektury, West jest odpowiedzią na Wasze życzenie. Jest to dość elegancka część miasta, co czyni ją szczególnie atrakcyjną zarówno dla mieszkańców jak i zwiedzających. Niektóre z najlepszych restauracji w Amsterdamie znajdują się właśnie tutaj.

Bos en Lomer
To zróżnicowana i przystępna cenowo okolica. Spotkacie tutaj młode i wielokulturowe tłumy, ale także rodziny. W okolicy znajduje się wiele etnicznych sklepów z tanim pysznym jedzeniem.
Oud-West
Elegancka dzielnica z małymi lokalnymi targami i kawiarniami na świeżym powietrzu.

Westerpark

Nazwa pochodzi od dużego parku w centrum tej dzielnicy. Westerpark znajduje się na zachodnim rogu pasa amsterdamskiego kanału i szlaków wiodących do dzielnicy portowej.

De Baarsjes

Hipsterska część miasta z wieloma barami na tarasach, dużo spokojniejsza niż Stare Centrum. Popularne ulice handlowe, gdzie modne sklepy tematyczne znajdują się na naprzeciwko tureckich sklepików, sklepów spożywczych i piekarni.


Polecane Restauracje w West:

 • De Foodhallen - kryty targ spożywczy. Możecie wybierać spośród wielu różnych smakołyków! Od gofrów po klopsiki, od hamburgerów po ostrygi.
 •  De Pizzabakkers - świetna pizza w przystępnych cenach.
 • Abyssinia - fantastyczna kuchnia z Erytrei.

Przyjazne Rodzinie: dzieci mogą być mniej zainteresowane restauracjami i piękną architekturą, więc może to nie najlepszy wybór.

Osobiste Doświadczenie: kiedyś mieszkałem w Bos en Lomer, więc znam ten obszar całkiem dobrze i podobało mi się tam. To przystępne cenowo obszar miasta z mnóstwem miejsc na posiłek do cotygodniowego odkrywania. Hotele wydają się być tańsze w tej dzielnicy, więc jeśli Wasz budżet jest ograniczony to może być świetny wybór.

Polecane Zakwaterowanie w West:
Luxury:
MEININGER Sloterdijk
Zatrzymałam się tam kiedyś podczas mojego 1 – nocnego pobytu, ponieważ jest dogodnie położony tuż przed wyjściem z dworca kolejowego Sloterdijk. Było idealne. Sprawdźcie ceny na:
Booking.coTripadvisor
Apartment:
The Student Hotel Bos en Lomer
Mieszkałam tu, kiedy po raz pierwszy przeniosłam się do Amsterdamu. Tylko połowa przestrzeni przeznaczona jest dla gości hotelowych, a druga połowa dla mieszkańców. Usytuowany przy stacji metra. W każdym skrzydle dostępna jest wspólna kuchnia. Czyste i nowoczesne miejsce. Lubiłam tu mieszkać. Sprawdźcie ceny na:
Booking.com Agoda
Mid-Range:
Cityhub
Większy hotel kapsułowy z mnóstwem przestrzeni. Toalety są naprawdę czyste. Mimo, że dzielą je wszyscy goście, dają dużo prywatności. Sprawdźcie ceny na:
Booking.com
Budget:
StayOkay VondelPark
StayOkay jest najpopularniejszym łańcuchem hosteli w Holandii. Zatrzymałam się w kilku z nich przy różnych okazjach i zawsze byli świetnie. Sprawdźcie ceny na:
Booking.coTripadvisor

Zuid

Najładniejsze tereny mieszkalne Amsterdamu z modnymi uliczkami, sklepami znanych marek odzieżowych, centrami biznesowymi i mnóstwem muzeów.

READ NEXT
The Best Carry-On Luggage: Tested in Action

Dzielnica Muzeów

Dzielnica muzeów teoretycznie mieści się w dzielnicy Zuid, ale od Starego Centrum dzieli ją tylko spacer przez most.

Oud-Zuid

Możecie przeczytać mój poradnik po Oud-Zuid tutaj.


De Pijp

Osobiście moja ulubiona część miasta, ale mogę być nieobiektywna, ponieważ pracowałam tam kiedyś. W De Pijp czuć bardzo lokalną atmosferę z malowniczą miejską strukturą, licznymi kawiarniami, parkiem i lokalnym rynkiem Albert Cuyp.

Zuidas

Dzielnica biznesowa. Jeśli tam nie pracujecie, nie jest to najlepsze miejsce. Nie ma tam zbyt wiele do zobaczenia. Wiele kawiarni i restauracji zamykanych jest po po godzinach pracy.


Polecane Miejsca Na Lunch w Zuid:

 • 't Blauwe Theehuis (Vondelpark)
 • Yogurt Barn (De Pijp)
 • Albert Cuyp Market (De Pijp) - świetne uliczne jedzenie.

Polecane Restauracje Na Obiad w Zuid:

 • Bazar (De Pijp) - Arabska restauracja mieści się wewnątrz ogromnego odnowionego kościoła.
 • Cannibale Royale - idealne miejsce na hamburgery i inne dania mięsne.

Przyjazne Rodzinie: Ponieważ mieszka tutaj wiele młodych ludzi, w okolicy znajduje się ładny park, bazary i kawiarnie, nie przychodzi mi do głowy powód, dla którego byłaby to nieodpowiednia dzielnica dla rodzin.

Osobiste Doświadczenie: kiedyś pracowałam w De Pijp i niedawno pisałam na temat Oud-Zuid dla Amsterdam Tourism Board, więc spędziłem dużo czasu w tej okolicy. Naprawdę kocham tę dzielnicę ponieważ jest bardzo lokalne z niewieloma ekspatami. Ze wszystkich dzielnic Amsterdamu, tutaj atmosfera była najlepsza.

Polecane Zakwaterowanie w Zuid:
Luxury:
Hotel Okura
Nie zapomnijcie spróbować sushi w ich restauracji na dachu. Sprawdźcie ceny na:
Booking.coTripadvisor
Mid-Range:
The Muse
Cichy butikowy hotel w Oud-Zuid, zaledwie 800 metrów od Rijksmuseum. Sprawdźcie ceny i opinie na:
Booking.com
Apartment:
Paul's BnB
Jeśli przyjeżdżasz z rodziną i chcesz cały apartament dla siebie. Bardzo dobra lokalizacja. Sprawdź ceny na:
Booking.com
Budget:
Bicycle Hotel
Jeśli szukacie taniego hotelu z oryginalnym Deco, a obok wypożyczalni rowerów i przystanek tramwajowy, to miejsce.Sprawdźcie ceny na:
Booking.com

Oost

Oost jest prawdopodobnie najmniej odkrytą i znaną częścią Amsterdamu, mimo że znajduje się niedaleko starego centrum. Mieści się tu wiele muzeów i etnicznych dzielnic.

Polecane Miejsca Na Lunchu w Oost:

 • KHL - stare miejsce z pięknym wystrojem i przyjazną atmosferą.
 • Bar Bukowski
 • Girassol - fantastyczny taras.

Osobiste Doświadczenie: Szczerze mówiąc byłam w Oost może dwa razy w życiu. Poszłam tam dwa razy na zajęcia pole dancing i raz na autobus z Amstel Station, więc nie mogę powiedzieć zbyt wiele o tej okolicy.

Polecane Zakwaterowanie w Oost:
Luxury:
Mercure Amstel
Super blisko do stacji metra i dworca kolejowego Amstel. Tylko 9 minut do centrum miasta i 6 minut metrem na lotnisko. Sprawdźcie ceny na:
Booking.com
Mid-Range:
The Student Hotel City
Partnerski hotel z tym, w którym kiedyś mieszkałam. Dogodnie usytuowany pomiędzy Oost i Zuid. Każdy segment oferuje wspólną kuchnię. Sprawdźcie ceny na:
Booking.com
Apartment:
Cityden Museum Square Hotel Apartments
Apartament był uroczy, z różnymi akcentami Vermeera, i ma wszystko, czego potrzebujecie. Blisko do sklepu spożywczego i muzeów. Sprawdźcie ceny na:
Booking.com
Budget:
StayOkay Oost
Dobry i łatwy do znalezienia hostel. Zawsze polecam sieć StayOkay w Holandii. Sprawdźcie ceny na:
Booking.com

Inne Miejsca

Jeśli odwiedzacie Amsterdam na kilka dni, proponuję unikać miejsc, które mogą wydawać się w pobliżu, ale w rzeczywistości, nie są one ani ładne, ani dogodne. Nie zatrzymujcie się w Diemen, Amstelveen, Bijlmar czy Zuid-Oost, jeśli nie chcecie dojeżdżać na rowerze do centrum miasta co najmniej 25 minut.

READ NEXT
Best Apps for Solo Travelers

Jeśli chcecie zaoszczędzić trochę pieniędzy, najlepiej Wam wyjdzie zatrzymać się w Haarlemie. To tylko 10 minut pociągiem do głównego dworca kolejowego w Amsterdamie.


Miejsca, Których Należy Unikać w Amsterdamie

Osobiście odradzam pobyt w dzielnicy czerwonych latarni, znanej jako de Wallen, zwłaszcza jeśli podróżujecie z dziećmi. Google Maps jest nieco mylące pod względem tego obszaru, jako że zaznacza całą dzielnicę - to nie prawda.

W rzeczywistości obszar pełen czerwonych okien i coffeeshopów jest znacznie mniejszy: wewnątrz tej dzielnicy między Oudezijds Voorburgwal wzdłuż kanału i w okolicach kościoła de Oude Kerk.

Większość mieszkańców nie lubi prostytucji i marihuany (faktycznie nie jest ona legalna), więc spotkacie tutaj głównie młodych turystów. Zaufajcie mi, gdy znajdziecie się w okolicy kanalu Singel, rozpoznacie, że zbliżacie się do dzielnicy czerwonych latarni.


Kiedy Wybrać Się Do Amsterdamu

Holandia wydaje się być deszczowa, ale zaufajcie mi - Amsterdam wygląda uroczo nawet wtedy, gdy pada deszcz. Jeśli nie lubicie tłumów i nie chcecie płacić potrójne za zakwaterowanie, unikajcie świąt państwowych.

Marzec-kwiecień -> najlepszy okres, aby zobaczyć kwitnące tulipany.

27 kwietnia -> Dzień Króla. Cały kraj imprezuje ubrany na pomarańczowo. To z pewnością świetna sprawa do zobaczenia, ale może to nie być Wasz typowy urlop.

Czerwiec - Sierpień -> ciepłe miesiące, idealne na pikniki w parkach.

Listopad - Luty -> zimowe miesiące z lodowiskami, jarmarkami świątecznymi, koncertami plenerowymi i pięknymi wystawami.


Zadbaj O Swoje Ubezpieczenie Podróżne

Nie zapomnijcie zadbać o ubezpieczenie zdrowotne przed przyjazdem do Amsterdamu. Najprostszym i najbardziej niezawodnem ubezpieczeniem podróżnym jest World Nomads Travel Insurance. Zaopatrzcie się w nie przed wyjazdem, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów, które mogą zrujnować wakacje!


Czy macie jakieś pytania dotyczące okolic Amsterdamu? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

%d bloggers like this: